call-iconКабинет
Кредитная история

Що таке кредитна історія і навіщо вона потрібна?

27.12.2017

275

Якщо ви мали справу зі споживчими позиками, то напевно зустрічали таке поняття, як кредитна історія (КІ). Але навіть позичальники з досвідом не завжди розуміють, про що йдеться. Насправді вона являє собою один з найважливіших факторів, що впливають на рішення щодо видачі кредиту.

Уся інформація про видані, погашені та поточні позики знаходяться у спеціальних базах, до яких кредитори – чи то банки, чи мікрофінансові організації (МФО) – звертаються для аналізу позичальника. Ці дані зберігаються в бюро кредитних історій України і можуть бути надані фінансовим установам за запитом. Кредитори у свою чергу зобов’язані надсилати інформацію про дисципліну погашення кредитів своїх клієнтів. А вже після опрацювання всієї отриманої інформації формується персональний рейтинг кожного позичальника.

Як дізнатися свою кредитну історію?

Згідно з українським законодавством кожен клієнт банку або іншої фінустанови має право раз на рік безкоштовно отримувати свою КІ. Зробити це можна в одному з бюро, проте краще звертатися до лідеру ринку. Просто напишіть заяву і надішліть  звичайною поштою за адресою ТОВ “Українське бюро кредитних історій”, 01001, м. Київ, вул. Грушевського, 1-д. Приклад заяви та інші деталі можна знайти на офіційному сайті бюро.

Щоб прискорити процес, можна отримати свій кредитний рейтинг платно. Якщо ви колись брали кредит та у вас досі активний номер телефону, який ви зазначали під час його оформлення, зробити це буде простіше.

  1. Зайти на сайт УБКІ до розділу “Позичальникам”.
  2. У полі “Вхід” зазначити номер телефону і дату народження.
  3. Ввести пароль із смс і натиснути “Вхід”.
  4. Після входу до особистого кабінету вибрати послугу та оплатити.

Це відніме якнайбільше 10 хвилин, але ви зможете впевнитися, що ваш кредитний рейтинг у нормі та під час наступного звернення позику буде схвалено. До того ж на сайті бюро кредитних історій ви можете підключити послугу “Статус контроль” і регулярно перевіряти оновлену інформацію.

Вкрай важливо відповідально ставитися до всіх фінансових операцій і грамотно керувати своїм бюджетом, це дозволить зберегти високий рівень кредитного рейтингу та уникнути потрапляння до боргової ями.