call-iconКабинет
Мужчина изучает современные технологии кредитования

Як технології революціонізують кредитування

25.10.2018

28

Ще 7-8 років тому отримання кредиту означало тривалий громіздкий процес, пов’язаний з декількома поїздками в банк, бесідами з низкою посадових осіб, зіставленням процентних ставок різних кредиторів вручну, заповненням тонни документів. На щастя, кредитування тепер стало набагато простішим і зручнішим для позичальників, завдяки мощі Інтернету і феноменальній популярності смартфонів.

Сучасні технології кредитування

Але надзвичайно цікавим є той факт, що технології тепер використовуються для надання фінансових послуг. Особливо це стосується кредитування – одного з найбільш захоплюючих секторів економіки. Ось яким чином Інтернет впливає на фінансові послуги:

Чатботи

Сьогодні Ви можете замовити їжу, викликати таксі або дізнатися про погоду, поговоривши з чатботом, і Ваші потреби будуть задоволені протягом декількох секунд. Чатботи – це цифрові асистенти, які за допомогою штучного інтелекту і машинного навчання сприяють вирішенню проблем клієнтів. Багато фінансових установ сьогодні вкладають кошти в створення своїх власних чатботів, щоб перевести споживчий досвід на новий рівень. Від рішення запитів на підбір продукту до рекомендації варіантів інвестування з урахуванням індивідуальних пропозицій – чат-бот пропонує набагато більш персоналізований досвід сьогодні.

Оскільки чатбот аналізує Ваші персональні і транзакційні дані і дає рекомендації, то пропоновані ним рішення повністю настроюються і працюють надійно, без помилок. Отже, тепер для простих запитів Вам не потрібно викликати колл-центр банку або навіть виконувати пошук в Google. Ви можете просто запитати чатбот банку, і Ви отримаєте відповідь менш ніж за 5 секунд.

Аналітика великих даних

Подібно до того, як Інтернет і смартфон повністю змінили те, як ми ведемо наше життя, Big Data має потенціал, щоб повністю трансформувати фінансові послуги.

Кредитування в основному пов’язано з ризиком. Банки та інші кредитні установи отримують доступ до інформації про здатність кожного заявника погасити кредит. До сих пір це оцінювалося в основному за рахунок доступу до кредитних звітів заявника, в яких вказується його кредитоспроможність на основі того, як він погашав позики раніше. На жаль, це також призводить до того, що більшість кредитних заявок відхиляються через низький або невідповідний рівень кредитного балу або кредитної історії. Великі дані змінюють ситуацію.

Сьогодні багато кредиторів почали використовувати неортодоксальні дані для оцінки кредитоспроможності людини. Сьогодні споживачі, які були б відхилені більшістю кредиторів кілька років тому, можуть отримати доступ до кредитів через альтернативне кредитування.

Альтернативне кредитування аналізує дані про споживачів даних. Наприклад, як Ви використовуєте мобільний телефон, дані про Ваші цифрові транзакції, розмір Ваших рахунків за комунальні послуги, навіть дані Вашого профілю в соціальних мережах. Великі моделі даних, створені кредиторами нового покоління, дозволяють їм формувати більш детальний і цілісний профіль споживачів. Вони також дозволяють кредиторам приймати більш точні рішення по андеррайтингу. Крім того, ці методи скорочують людино-години, необхідні для аналізу кредитоспроможності кожного позичальника і, зокрема, його передісторії, тим самим прискорюючи весь процес.

Розпізнавання зображень

Сучасні технології рятують нас від необхідності вручну заповнювати онлайн-форми і вводити необхідні дані. Розпізнавання зображень дозволяє просто відсканувати гаджетом потрібний документ або банківську карту, а вся інформація буде підставлена ​​в потрібні поля автоматично. Все, що потрібно зробити клієнту, це перевірити і клацнути на кнопку «Далі». Це може скоротити фінансові процеси від декількох хвилин до декількох секунд.

Читайте блог компанії Євро Гроші, щоб підвищувати свою фінансову грамотність і бути в курсі сучасних тенденцій кредитування. Якщо бажаєте отримати кредит, переходьте за посиланням.